Дайджест новин Транспортної сфери за період з 08.01.2022 по 16.01.2022

Транспорт
Тижневий дайджест
з 08.01.2022 по 16.01.2022

Редакція Intelmag щоденно моніторить події і процеси, що відбуваються в Транспортній сфері України, та виділяє з безмежного потоку найактуальніші — ті, які впливають на розвиток галузі та її трансформацію. У зазначеному матеріалі представлені події за період з 08.01.2022 по 16.01.2022.

За рішенням суду транспортні засоби філіалу «ЦТС “Ліски”» мають покинути причал ДП «МТП “Чорноморськ”»

На початку 2022 року філіал «Центр транспортного сервісу “Ліски”» АТ «Укрзалізниця» акцентував увагу на прийнятій 13 грудня 2021 року Південно-західним апеляційним господарським судом постанові, яка залишає в силі рішення Господарського суду Одеської області щодо вивільнення причалів ДП «МТП “Чорноморськ”» від паромів «Герої Плевни» та «Герої Шипки», що належать філії АТ «УЗ». Вказані пароми відремонтовані філією ще у 2017 році, однак не використовуються за призначенням та знаходяться на приколі в «МТП “Чорноморськ”» з 2015 року. Наразі Філія отримує пропозиції від приватних структур щодо їх оренди.

АТ «Укрзалізниця» стала прибутковою?

Голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін повідомив про отримання компанією чистого прибутку у розмірі 457 мільйонів гривень, за підсумками 2021 року. Можливо, вказаний прибуток фактично досягнуто за рахунок перенесення росту заробітних плат працівників АТ «Укрзалізниця» з 1 жовтня 2021 на 1 грудня 2021 року та перенесення переоцінки основних засобів «Укрзалізниці» на 2022 рік.

В 2022 році в АТ «Укрзалізниця» планується значне скорочення персоналу

Відповідно до оприлюдненого фінансового плану АТ «Укрзалізниця», в 2022 році планується скорочення чисельності працівників з 249,4 тисяч (факт минулого року) до 223,8 тисяч працівників (план поточного року), тобто на 25,6 тисяч працівників. Скорочення відбудеться за рахунок структурної реорганізації.

У пояснювальній записці до документа сказано, що зміна кількості працівників протягом року прогнозується за рахунок природної плинності кадрів, а також структурних перетворень (реорганізація, ліквідація, об’єднання, централізація тощо), які планують здійснити з метою підвищення ефективності керування компанією.

Так, передбачається, що чисельність працівників АТ УЗ у 2022 році складе 223,8 тис. осіб, що менше прогнозу на 2021 рік на 14 тис. Крім того, передбачено зміну чисельності адміністративно-управлінського персоналу до 379 працівників, що менше прогнозу на 2021 рік на 97 людей. Середньомісячні витрати на оплату праці одного працівника в цілому по компанії у 2022 році становитимуть 15 792 грн, що більше за план 2021 року на 2730 грн (+20,9%) та більше очікуваного виконання 2021 року на 2610 грн (+19,8%) .

Середньомісячні витрати на оплату праці одного адміністративного працівника на 2022 рік передбачені у розмірі 91 848 грн, що менше за план 2021 року на 8150 грн (-8,1%), та менше очікуваного виконання 2021 на 4040 грн (-4,2%). Зниження фонду оплати адміністративного штату буде реалізовано за рахунок скорочення чисельності та зменшення преміального фонду (бонусів). Для решти співробітників, яких у компанії налічується 223,4 тис. осіб, середня заробітна плата становитиме 15 637 грн. Нагадаємо, що середньомісячна заробітна плата працівників АТ “Укрзалізниця” у листопаді 2021 року консолідовано становила 14 442 грн.

АТ «Укрзалізниця» планує скасувати тендер, що фінансується ЄБРР та ЄІБ загальною вартістю 370 мільйонів євро

Правління АТ «Укрзалізниця» ухвалило рішення звернутися до Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) з пропозицією щодо скасування тендерної процедури за проєктом з електрифікації залізничного напрямку «Долинська — Миколаїв — Колосівка». Причини звернення — виявлені процедурні порушення. Зокрема, йдеться про дільницю Долинська – Миколаїв, повідомляє пресслужба компанії. Зазначається, що це рішення також було підтримане на засіданні Антикризового штабу з відновлення сталого функціонування “Укрзалізниці” 13 січня.

За словами очільника штабу, міністра інфраструктури Олександра Кубракова, основною причиною такого рішення стала низка виявлених процедурних порушень “Укрзалізницею”, а також занадто довгий проміжок часу як для подачі, так і оцінки тендерних пропозицій.

Так, у своєму зверненні “Укрзалізниця” вказує, що сукупно тендерна процедура триває майже 2 роки. Технічний проєкт був розроблений у 2016 році, а вищезгаданий тендер був оголошений спільно з ЄБРР та ЄІБ 30 січня 2020 року. Також, підприємство повідомляє про те, що за цей час у тендерну документацію були внесені суттєві зміни, а саме: зміни в частині вимог до якості, сертифікації та безпечності продукції та робіт, відповідно до вимог українського законодавства, зміни в частині вимог до досвіду учасників за умовами FIDIC, а також зміни до тендерної документації в частині низки кваліфікаційних вимог до учасників торгів, зміни до окремих умов контракту тощо.

Зі свого боку голова правління АТ “Укрзалізниця” Олександр Камишін підкреслив, що компанія розгляне всі можливі варіанти вирішення цього питання, продовження співпраці з міжнародними фінансовими організаціями та реалізації проєкту й протягом місяця надасть Міністерству інфраструктури конкретні пропозиції. 

Перевезенню пасажирів бути: АТ «Укрзалізниця» відновило ліценцію на перевезення пасажирів

«Укртрансбезпека» повідомила про відновдлення ліцензії АТ «Укрзалізниця» на перевезення пасажирів та небезпечних вантажів. Вказане рішення обгрунтоване усуненням АТ «Укрзалізниця» виявлених порушень.

У Держслужбі з безпеки на транспорті уточнили, що в процесі усунення знаходяться ще технічні невідповідності, які довго перебували без уваги керівництва Укрзалізниці та які потребують значних фінансових витрат.

В Укртрансбезпеці зазначили, що усунення невідповідностей контролюватиметься щомісяця, також це питання увійде до переліку питань наступної планової перевірки.

Кабінет Міністрів України здійснив ще один крок для реформування (поділу) АТ «Укрзалізниця»

12 січня 2022 року Кабінет Міністрів України узгодив проєкт закону України «Про внесення зміни до Закону України “Про транспорт”», який передбачає створення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту (НКРТ). НКРТ здійснюватиме держрегулювання діяльності операторів залізничної інфраструктури (майбутня функція АТ «Укрзалізниця). Це стосується формування тарифів на користування залізничними коліями, диспетчерськими службами, вокзалами тощо.

«МАУ» вирішило погасити заборгованості перед державними підприємствами?

Президент авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» Євгеній Дихне повідомив про пріоритетний намір компанії реструктуризувати заборгованість перед ДП «Міжнародний аеропорт “Бориспіль”» (борг — 800 мільйонів гривень) та державним підприємством з обслуговування повітряного руху України (борг — 1,5 мільярд гривень). Водночас вказані борги планується погашати в рострочку на 5-7 років.

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ