Дайджест новин Транспортної сфери за період з 20.12.2021 по 26.12.2021

Транспорт
Тижневий дайджест
20 - 27 грудня 2021

Редакція Intelmag щоденно моніторить події і процеси, що відбуваються в Транспортній сфері України, та виділяє з безмежного потоку найактуальніші — ті, які впливають на розвиток галузі та її трансформацію. У зазначеному матеріалі представлені події за період з 20.12.2021 по 26.12.2021

Судові баталії АТ «Укрзалізниця»

На початку грудня поточного року АТ «Укрзалізниця» вела активні судові баталії з кредиторами з питань щодо погашення заборгованостей, за результатами яких залізниця має сплатити 50 мільйонів доларів США в короткостроковому періоді та, можливо, близько 200 мільйонів доларів США з 19 березня 2024 року.

Польща поширює інформацію про те, що Україна блокує транзит товарних потягів з Китаю

Польський залізничний оператор PKP LHS повідомив про понад тижневу затримку вантажів, що перевозяться залізничним транспортом з перетином польсько-українського кордону.

19 грудня 2021 року Rzeczpospolita одне з найвпливовіших польських видань написало, що Україна повністю заблокувала транзит з Китаю до Польщі і таким чином шантажує її. Видання посилається на скарги компанії PKP LHS, яка з початку 2021 року доставляє через Україну до Польщі залізничним маршрутом товари з чотирьох китайських провінцій та Кореї.

Амбітні плани щодо модернізації української залізниці

Восени Міністерство інфраструктури України оголосило амбіційний план модернізації української залізниці за десять років. З метою оновлення рухомого складу «Укрзалізниці» у найближчі роки заплановано побудувати 500 нових спальних вагонів, капітально відремонтувати 150 вагонів, закупити 20 дизельних поїздів, 80 сучасних електричок, 60 модернізованих потягів та 10 нових поїздів «Інтерсіті». Голова держави Володимир Зеленський наголосив, що «Нова українська залізниця» — це не тільки десятки тисяч вагонів і тисячі нових робочих місць, а й формування нового ринку загальним обсягом 107 мільярдів гривень. Також, за словами очільника Мінінфраструктури Олександра Кубракова, з наступного року заплановано повністю модернізувати парк вантажних вагонів. Йдеться про будівництво 46 тисяч нових піввагонів і зерновозів, яке буде профінансоване як «Укрзалізницею», так і приватними інвесторами. Крім того, з наступного року будуть створені умови для державного лізингу. Про деталі та потенційних інвесторів, які надаватимуть кошти на грандіозний проєкт, читайте в журналі найближчим часом.

Кабінет Міністрів України змінив склад правління АТ «Укрзалізниця»

Кабінет Міністрів України Постановою № 1368 від 23 грудня 2021 року змінив склад правління АТ «Укрзалізниця».

Згідно з постановою, Кабмін припинив перебування на посту члена правління «Укрзалізниці» Романа Черніцького у зв’язку із закінченням терміну його повноважень. Також Уряд тимчасово, на період до формування нового правління АТ «Укрзалізниця», але не більше ніж до 31 березня 2021 року, постановив обрати та призначити з 1 січня 2022 року членами правління «Укрзалізниці» Павла Цубера та Євгена Шрамка. Водночас Кабінет Міністрів України уповноважив державного секретаря Міністерства інфраструктури Андрія Почтарьова на підписання контракту з Олександром Камишіним, а Камишіна як главу компанії — із членами правління.

Міністерство інфраструктури України планує змінити правила по днопоглибленню

Міністерство інфраструктури України на власному сайті 20 грудня 2021 року оприлюднило низку проєктів наказів, що мають стати інструментами впровадження норм Закону України «Про внутрішній водний транспорт». Зокрема, запропонована методика розрахунку об‘єму ґрунту (мінеральної сировини), яка, згідно із задумами ініціатора, є необхідною для єдиного підходу з розрахунку кількості залишків ґрунту, вилученого в результаті проведення шляхових робіт на внутрішніх водних шляхах, що не використовуються для їх виконання.

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ