Майно порту «Ольвія» передано у концесію QTerminals Olvia на 35 років

Майно порту «Ольвія» передано у концесію QTerminals Olvia на 35 років

Антимонопольний комітет України оприлюднив інформацію щодо надання дозволу ТОВ «Кютерміналз Ольвія» (м. Миколаїв) на одержання в концесію активів, що належать державному підприємству «Стивідорна компанія “Ольвія”» (м. Миколаїв) і державному підприємству «Адміністрація морських портів України» (м. Київ) та разом забезпечують здійснення господарської діяльності з надання стивідорних послуг у спеціалізованому морському порту «Ольвія». Відповідне рішення АМКУ прийняв на засіданні 30 листопада 2021 року. В «Адміністрації морських портів України» повідомили, що з 2 грудня 2021 року QTerminals Olvia керуватиме портовими активами, переданими в концесію.

«Сьогодні ми залучаємо в порт “Ольвія” гарантовані інвестиції у розмірі 3,4 мільярди гривень. Майже половина цих коштів буде спрямована на розбудову порту вже у найближчі 3,5 роки. Тепер один із найперспективніших портів країни отримає нову сучасну інфраструктуру», —

Олександр Кубраков — міністр інфраструктури України

Нагадаємо, що договір про передачу в концесію спеціалізованого морського порту «Ольвія», розташованого в Миколаєві, було укладено 20 серпня 2020 року. Згідно з умовами договору, катарська компанія QTerminals, окрім іншого, зобов’язалася зберегти робочі місця терміном на шість років та максимально залучити для роботи в порту саме українських громадян. Окремим пунктом угоди прозвучало розв’язання інфраструктурних проблем міста Миколаїв. Так, за кошти інвестора заплановано будівництво нового тунелю під залізницею у Корабельному районі. Щонайменше 80 мільйонів гривень QTerminals інвестуватиме в інфраструктуру Миколаєва. Цілісний майновий комплекс ДП «СК “Ольвія”» та майно ДП «АМПУ» у морському порту «Ольвія» передається в концесію терміном на 35 років.

Під час недавньої прес-конференції, що відбулася у Києві, представник QTerminals Невілл Біссетт зазначив, що катарська компанія планує розвивати порт як зерновий хаб.

«Ми хочемо перетворити “Ольвію” на зерновий хаб. У неї чудове географічне положення, що дає можливість створити добрий продукт»,

— заявив Невілл Біссетт.

Також він додав, що компанія QTerminals має стратегію інтернаціоналізації, першою частиною якої є порт «Ольвія».

«Порт “Ольвія” — перший, і ми хотіли б розпочати переговори якомога раніше, і почати експлуатацію якомога раніше. Покладаючись на партнерство з керівництвом і працівниками порту, я гадаю, що ми досягнемо успіху»,

— зазначив Невілл Біссетт.

Згідно з презентацією QTerminals, планується модернізація зернового терміналу поряд із причалом № 2, оновлення кранів, навантажувального обладнання та вдосконалення складських приміщень.

На думку редакції, існує імовірність корегування планів щодо експлуатації та модернізації стивідорного порту у найближчому майбутньому. Адже у серпні 2021 року Міністерство інфраструктури України погодило оновлену редакцію Плану розвитку спеціалізованого морського порту «Ольвія» на коротко- (5 років), середньо- (10 років) та довгострокову перспективу (25 років).

Згідно із вказаним документом, на території ДП «Стивідорна компанія “Ольвія”» планують побудувати не лише зерновий хаб, а й термінал з перевалки зріджених газів світлих нафтопродуктів (Катар — один з лідерів з постачання скрапленого газу).

Нагадаємо, що:

  • ДП «Стивідорна компанія “Ольвія”» здійснює діяльність із надання послуг транспортного оброблення вантажів (перевалка тарно-штучних і генеральних вантажів, техніки, обладнання, контейнерів, а також різноманітної номенклатури насипних (навалювальних) та негабаритних вантажів) у спеціалізованому морському порту «Ольвія»);
  • ДП «АМПУ» здійснює діяльність із надання таких послуг: забезпечення доступу портового оператора до причалу, що перебуває в господарському віданні ДП «АМПУ» лоцманського проведення; регулювання руху суден; проведення криголамних робіт; стягнення причального збору та платежів за користування інфраструктурою у спеціалізованому морському порту «Ольвія».
  • Засновником ДП «СК “Ольвія”» та ДП «АМПУ» є Міністерство інфраструктури України.
  • ТОВ «Кютерміналз Ольвія» (м. Миколаїв, код ЄДРПОУ: 43447238, створене 13 січня 2020 року компанією QTerminals W.L.L. (м. Доха, Катар).
  • Компанія QTerminals W.L.L. здійснює діяльність з управління терміналами для надання послуг із постачання контейнерних вантажів, загальних вантажів, RORO, що у порту «Хамад» (м. Доха, Катар).

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ