Переможцем тендеру АТ “Укрзалізниця” щодо поставки дизельного палива стала компанія, афільована з Віктором Медведчуком

Переможцем тендеру АТ “Укрзалізниця” щодо поставки дизельного палива стала компанія, афільована з Віктором Медведчуком

Згідно повідомлень Акціонерного товариства “Укрзалізниця”, національних залізничний перевізник продовж літа поточного року системно потерпав від дефіциту палива. Нарікали на комплекс причин – від змови постачальників до законодавчих обмежень і дефіциту фінансів для формування запасів. На додаток до палива, цього року значно погіршилася ситуація із закупівлями матеріалів для ремонтів залізничної інфраструктури, рухомого складу, локомотивів.

З метою назагодження ситуації, у вересні 2021 року Кабінетом Міністрів України був створений Антикризовий штаб “Укрзалізниці”. Водночас, відповідальним за закупівлі в компанії призначили Ореста Логунова. Він раніше займався цим процесом у “Нафтогазі”. Раніше, Логунов працював на посаді директора з логістики “ДТЕК Енерго”.

Переможцем тендеру АТ “Укрзалізниця” щодо поставки дизельного палива стала компанія, афільована з Віктором Медведчуком
Орест Логунов – член правління АТ “Укрзалізниця”

В недавньому інтерв’ю для Центру транспортних стратегій у відповіді на запитання, щодо найкритичніших напрямів, за якими систематично не виконується план із закупівель новий чиновник “Укрзалізниці” зазначив:

Передусім це запчастини для локомотивів. План закупівель за перші три квартали був виконаний на 8%. Наступна категорія – це верхня будова колії.

Наводжу цифри: річний план із закупівлі рейок – близько 40 000 тонн, план основної діяльності – 3 000, а за три квартали було закуплено 129 тонн. На сьогодні нам уже вдалося законтрактувати весь річний обсяг і закупити 15 000 тонн.

Третє – пально-мастильні матеріали, передусім дизель. Ми входили в пік гарячого сезону з абсолютно сухими складами і з запасом 2-3 дні. Це загрожувало зупинкою компанії. Зараз у нас на залишках запас на 14-18 днів, плюс починаємо формувати запас на зимовий період – 1 000 тонн вже є на складі

 

Юрій Логунов – член правління АТ «Укрзалізниця»

Відповідно до поширених відкритих даних за три квартали 2021 року АТ «Укрзалізниця» закупила лише 129 тонн рейок (при плановому – 40 000 тонн). Це безпосередньо впливають на стан забезпечення безпеки руху. Експлуатація зношених рейок та рухомого залізничного складу значно підвищує ризик виникнення аварійних ситуацій на залізниці.

З огляду на зазначене редакція хоче звернути увагу на «переможну» закупівлю палива, що має забезпечити стабільну роботу АТ «УЗ» 14-18 на днів. Так, державний залізничний монополіст в особі філії «Центр забезпечення виробництва» АТ «Українська залізниця» в період з 26.11.2021 по 01.12.2021 визначив переможців тендерів на поставку дизельного палива.

Зокрема, переможцями було визначено:

За оцінками фахівців галузі, середня фіксована “маржа” вказаних компаній складає орієнтовно 1 700 грн. за тону. Теоретично, ця маржа має складатися з: чистого заробітку компаній, витрати на оплату премій, витрати на доставку в Україну, страховку тощо.

Особливу увагу, вважаємо за доцільне звернути на те, що власника ТОВ «Анвітрейд» Петра Бевза пов’язують з Віктором Медведчуком. Нагадаємо, що санкції РНБО України проти бізнесмена і народного депутата, проросійського політичного діяча, одного з лідерів проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя» і кума президента Росії Володимира Путіна Віктора Медведчука, запроваджені в лютому 2021 року.

В усіх інтерв’ю Белз безапеляційно заперечував свій зв’язок з Медвечуком. Але з’язок із Медведчуком ЗМІ бачать через Wexler Group – структуру, яка є найбільшим імпортером дизпального в Україну.

Всередині 2016 року, за президентства Петра Порошенка, Wexler стала розпорядником пального, яке постачалося через трубопровід “Прикарпатзахідтранс” – проєкт, який пов’язують з Медведчуком. Власне, саме з тих часів засновник Wexler Петро Белз асоціюється в пресі винятково з кумом Володимира Путіна.

 

Фото до матеріалу (с) Акціонерне товариство “Укрзалізниця”

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ