Дайджест новин Транспортної сфери за період з 20.11.2021 по 27.11.2021

Транспорт
Тижневий дайджест

Редакція Intelmag щоденно моніторить події і процеси, що відбуваються у Транспортній сфері України, та виділяє з безмежного потоку найактуальніші — ті, які впливають на розвиток галузі та її трансформацію. У зазначеному матеріалі представлені актуальні події за період з 20.11.2021 по 27.11.2021

Верховний Суд відмовив АТ «Укрзалізниця» у судовому спорі з VR Global Partners

Верховний Суд України відмовив у задоволенні касаційної скарги АТ «Укрзалізниця», яка за рішеннями нижчих інстанцій повинна сплатити VR Global Partners 12,5 мільйонів доларів США та 88 мільйонів гривень заборгованості.

Найбільші приватні оператори рухомого складу виступають проти списання вагонів за терміном експлуатації

Найбільші приватні оператори рухомого складу та пов’язані з ними компанії підписали «Антимеморандум» проти програми списання вагонів за віком, яку ініціює Міністерство інфраструктури.

ДП «Адміністрація морських портів України» готується до випуску облігацій

У 2022 році Міністерство інфраструктури планує випуск облігацій ДП «Адміністрація морських портів України», яке на сьогодні є прибутковим та має власні обігові кошти для реалізації інфраструктурних проєктів без залучення стороннього фінансування.

Кабінет Міністрів України затвердив фінансовий план ДП «Морський торгівельний порт “Південний”» на 2022 рік

Затверджений Кабміном фінансовий план порту «Південний», можливо, не буде реалізований через заплановану в 2022 році зупинку роботи трьох з п’яти причалів у зв’язку з проведенням реконструкції та скороченням прибутковості в 2021 році (за дев’ять місяців поточного року прибуток впав на 71%).

Авіаперевізники отримають компенсацію збитків, спричинених COVID-обмеженнями

24 листопада поточного року поширилась інформація щодо прийняттям Кабінетом Міністрів України рішення щодо виділення 104 мільйонів гривень бюджетних коштів для відшкодування витрат авіаперевізників у період з 12 березня 2020 по 3 квітня 2020 року, що були викликані запровадженням обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Ukrainian National Airlines – новий гравець на ринку авіаперевезень з ознаками збитковості

25.11.2021 Міністерство інфраструктури України та концерн Airbus підписали меморандум про наміри співпраці зі створення національного авіаперевізника України — Ukrainian National Airlines (UNA), який, можливо, через п’ять років стане прибутковим та не використовуватиме літаки виробництва ДП «Антонов».

У 2022 році на Закарпатті почнеться будівництво нового аеропорту

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков під час форуму «Велике будівництво: авіація та туризм» анонсував початок будівництва злітно-посадкової смуги міжнародного аеропорту поблизу міста Мукачево (Закарпатська область) у середині 2022 року. Вартість будівництва оцінюється в 4 мільярди гривень.

В ДП «МА «Бориспіль» планують інвестувати понад 10 мільярдів гривень

На території ДП «Міжнародний аеропорт “Бориспіль”» планують реалізувати декілька важливих, коштовних інвестиційних проєктів загальною вартістю понад 10 мільярдів гривень. Серед інвестиційних проєктів: нова льотна зона № 2, модернізація інфраструктурних об’єктів, розширення перону терміналу D.

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ