Дайджест новин Медичної сфери за період з 29.01.2022 по 05.02.2022

Медицина
Тижневий дайджест
29.01.2022 – 05.02.2022

Редакція Intelmag щоденно моніторить події і процеси, що відбуваються в Медичній сфері України, та виділяє з безмежного потоку найактуальніші — ті, які впливають на розвиток галузі та її трансформацію. У зазначеному матеріалі представлені події за період з 29.01.2022 по 05.02.2022.

Програма «є-Підтримка» відтепер поширюватиметься і на підлітків

Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову, відповідно до якої підтримав розширення програми «єПідтримка» на підлітків віком від 14 до 18 років. Ті, хто отримали повний курс вакцинації, з понеділка матимуть змогу придбати за 1 000 гривень в рамках програми «єПідтримка» (крім стандартних категорій: книги, спорт, театри, кіно і внутрішні подорожі) послуги у сфері освіти: харчування у закладах освіти, проживання у гуртожитках закладів освіти, проходження додаткових предметів під час ЗНО, освітні курси, придбання товарів спортивного призначення, шкільного приладдя та канцелярських виробів. Такими діями Уряд намагається «підштовхнути» підлітків до вакцинації.

Розширено перелік закладів охорони здоров’я, залучених до пілотного проєкту з проведення трансплантацій кісткового мозку

Як ми повідомляли раніше, трансплантація залишатиметься серед пріоритетних напрямків охорони здоров’я впродовж наступного року.

Згідно з цим, Уряд розширив перелік медичних закладів, у яких проводитимуться операції з трансплантації кісткового мозку.

Таким чином, до пілотного проєкту з трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин долучено ще три лікарні:

– КНП Львівської обласної ради «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр»;

– клінічна лікарня «Феофанія» Державного управління справами;

– КП «Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня» Дніпропетровської обласної ради.

Теперішня кількість учасників проєкту дозволить збільшити число таких операцій.

На сьогодні вартість подібної операції становить понад 2,5 мільйони гривень, що у повному обсязі виплачуються з державного бюджету.

Затверджено Національний план вакцинації від Covid-19 на 2022 рік

Уряд ухвалив Національний план вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби Covid-19 на 2022 рік.

Як вбачається з Розпорядження Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2022 року № 123-р, план вакцинації полягає у ревакцинації бустерною дозою тих, хто вже отримав базовий курс щеплення в 2021 році, та вакцинації тих, хто не отримав жодної дози. Додатково впродовж 2022 року планується охопити щепленнями дітей та підлітків віком від 12 до 18 років.

Цікавим нововведенням є створення міжвідомчих регіональних координаційних комісій, які контролюватимуть виконання Національного плану з вакцинації на місцях під керівництвом заступників ОДА та КМДА. Водночас вони мають затвердити свої регіональні плани з вакцинації населення.

Відтак, згідно з документом, до кінця року планують вколоти 80,5 мільйонів доз вакцини, з них 15 мільйонів доз для ревакцинації та 65,5 мільйонів доз для проведення повного курсу щеплення проти Covid-19 тих, хто ще не встиг імунізуватись.

Міністерство охорони здоров’я пропонує збільшити обсяг видатків на пілотній проєкт з медичної евакуації

На громадське обговорення опубліковано проєкт наказу Міністерства охорони здоров’я України, яким пропонується перерозподілити видатки, передбачені у межах загального обсягу бюджетних призначень на 2022 рік у загальному фонді державного бюджету.

Зокрема запропоновано зменшити обсяг видатків за бюджетною програмою «Лікування громадян України за кордоном» на суму у розмірі 50,5 мільйонів гривень, тим самим збільшити видатки на програму з реалізації експериментального проєкту з аеромедичної евакуації.

Вказана ініціатива є абсолютно логічною, адже проєкт сприяє розвитку системи трансплантації в Україні. Кошти планують спрямувати на забезпечення розширення пілотного проєкту з медичної евакуації в Запорізькій області та забезпечити фінансовим ресурсом механізм залучення повітряних суден суб’єктів державної авіації не включених на даний момент до проєкту.

Міністерство охорони здоров’я пропонує встановити, що власниками реєстраційних посвідчень можуть бути лише резиденти України

У Верховній Раді України зареєстровано проєкт закону № 6535 від 20.01.2022. Вказаний документ передбачає внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби» щодо питання визначення власника реєстраційного посвідчення на лікарські засоби, які розроблено Міністерством охорони здоров’я.

Зокрема з тексту документу вбачається, що власником реєстраційного посвідчення на лікарський засіб можуть бути лише резиденти України — тобто ті юридичні особи, які подали заяву на державну реєстрацію лікарського засобу у відповідності до вимог, затверджених Міністерством охорони здоров’я, та зареєстровані на території України.

У Європейській Бізнес Асоціації вже заявили, що вказаний законопроєкт у разі ухвалення може призвести до зростання цін на ліки, та вимагають його відхилити.

Однак важливо відзначити, що аргументи ЄБА необґрунтовані, адже законодавча ініціатива покликана зменшити залежність від імпорту лікарських засобів та активного розповсюдження в Україні неякісних препаратів.

Нині в законодавстві відсутні норми стосовно чіткого визначення, хто може бути власником реєстраційного посвідчення на лікарський засіб, якими є його обов’язки, та яку відповідальність він несе у разі порушення закону.

А тому компанію-резидента більш реально притягнути до відповідальності, якщо будь-яка партія лікарських засобів, що потрапить на територію України, виявиться неякісною.

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ