Дайджест новин Медичної сфери за період з 15.01.2022 по 21.01.2022

Медицина
Тижневий дайджест
з 15.01.2022 по 21.01.2022

Редакція Intelmag щоденно моніторить події і процеси, що відбуваються в Медичній сфері України, та виділяє з безмежного потоку найактуальніші — ті, які впливають на розвиток галузі та її трансформацію. У зазначеному матеріалі представлені події за період з 15.01.2022 по 21.01.2022.

Уряд прийняв рішення запровадити аналітичну систему MedData

Рішення Кабінету Міністрів України щодо створення інформаційно-аналітичної системи MedData на базі ДП «Медзакупівлі України», про яке ми повідомляли напередодні, опублікували на офіційному ресурсі Уряду. При цьому важливо відзначити, що централізований збір даних про учасників медичних закупівель здійснюватиме компанія, бенефіціарним власником якої є приватна особа, що матиме змогу розпоряджатись даними інформаційного медичного ресурсу в інтересах сторонніх осіб.

Україна отримала 1 мільйон доз вакцини Pfizer від Уряду США

Вакцина виробництва компанії Pfizer-BioNTech надана Урядом США в рамках міжнародної ініціативи COVAX. Нині Міністерство охорони здоров’я працює над введенням щорічного щеплення від коронавірусної інфекції. Саме тому здійснюється системна робота з нарощування кількості вакцини від Covid-19 в Україні.

У рамках програми «єПідтримка» людям віком від 60 років дозволили придбати лікарські засоби

Людям літнього віку дозволили витратити «ковідну» тисячу на придбання ліків в аптеках вже цього понеділка. Ухвалюючи подібні рішення, Уряд намагається «простимулювати» людей, старших 60 років, щепитись бустерною дозою вакцини проти Covid-19, яку дозволили застосовувати з 31 грудня 2021 року в Україні. При цьому діюча влада забуває, що у більшості людей похилого віку немає смартфону, а тому це рішення виглядає, як черговий популістичний крок. Для вирішення вказаної проблеми варто було б сформувати хоча б безготівкову картку для цієї категорії людей.

Кабінет Міністрів України із самого початку року вирішив дозакупити вакцину від коронавірусної інфекції

Уряд додатково направив зекономлені за 2019 рік кошти на закупівлю 1,2 мільйонів доз вакцин від Covid-19. При цьому в Україні нині знаходиться в наявності більше 10 мільйонів доз вакцин. Такі дії призведуть до нарощування надмірної кількості вакцин від Covid-19, що в майбутньому завдасть збитків, пов’язаних з їхньою утилізацією, адже темпи з вакцинації населення продовжують падати.

Уряд розподілив зекономлені кошти 2020 року на закупівлю ПЛР-тестів на визначення Covid-19

Набори реагентів для ПЛР-тестів на визначення Covid-19 внесено до переліку лікарських засобів та медичних виробів, які закуповуються спеціалізованими організаціями за бюджетні кошти 2020 року. Закупівля проводитиметься за рахунок зекономлених коштів у розмірі 3,4 мільйони доларів США за бюджетною програмою КПКВК 2301040 «Громадське здоров’я та заходи боротьби з епідеміями» на закупівлю 4 330 ПЛР-наборів для виявлення Covid-19. Це дозволить провести 415 680 досліджень.

Запрацював сервіс пошуку препаратів за програмою «Доступні ліки»

У телеграмі і вайбері з’явилася чат-бот програма, яка відслідковуватиме у будь-якому населеному пункті України наявні препарати з переліку ліків урядової програми реімбурсації «Доступні ліки». Це, звісно, досить гарний цифровий продукт у медичній сфері, який в майбутньому увійде до електронного кабінету пацієнта. Але наразі залишається відкритим питання цифровізації звітів лікарень та аптек про наявність таких ліків, закуплених за кошти центрального і регіонального бюджету. Адже через вказаний чат-бот цю інформацію не дізнатися.

До України надійшло два мільйони експрес-тестів на Covid-19

Експрес-тести на Covid-19 виробництва компанії SD Biosensor, Inc., що надійшли до України, закуплені за кошти позики від Світового банку на загальну суму у 7 мільйонів доларів США. Зараз тести передано ДП «Укрвакцина» для розподілу між регіонами. При цьому Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін наголосив на важливості розширення доступу до безкоштовних тестів. Однак у лікарнях й далі існує проблема з отримання безкоштовного дослідження, а тому люди вимушені звертатись до приватних лабораторій для проведення дослідження з виявлення Covid-19 за власні кошти.

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ