Дайджест новин Медичної сфери за період з 03.01.2022 по 10.01.2022

Медицина
Тижневий дайджест
з 03.01.2022 по 10.01.2022

Редакція Intelmag щоденно моніторить події і процеси, що відбуваються в Медичній сфері України, та виділяє з безмежного потоку найактуальніші — ті, які впливають на розвиток галузі та її трансформацію. У зазначеному матеріалі представлені події за період з 03.01.022 по 10.03.2022.

Україні стане доступна бустерна доза вакцини проти Covid-19

Відтепер в Україні буде дозволено введення бустерної (допоміжної) дози вакцини проти Covid-19 для всіх вакцинованих віком від 18 років. Отримати додаткову дозу вакцини стане можливо в період від 6 до 9 місяців після повного курсу вакцинації. Фаворитами стануть вакцини виробництва компаній Moderna та Pfizer/BioNTech. Додаткова доза вакцини дозволить оформити новий Covid-сертифікат через додаток «Дія», який діятиме лише протягом 270 діб. Важливо зазначити, що сьогодні країни-лідери за вакцинацією водночас фіксують антирейтинги за кількістю нових випадків заражень новими видами штамів коронавірусної хвороби. Чи не є це джерелом послаблення імунітету людини до інших видів Covid-19, таких як Omicron чи нововиявлений Deltacron?

МОЗ завершило публічні консультації з розробки Стратегії розвитку системи охорони здоров’я України до 2030 року

Згідно з Указом Президента України від 18.08.2021 року № 369/2021, проводились публічні консультації щодо розробки нового стратегічного плану розвитку системи охорони здоров’я в Україні. Для роботи над проєктом стратегії було створено міжсекторальну робочу групу, до якої залучились понад 80 експертів з різних напрямів. Консультації проводились 7, 9 та 14 грудня 2021 року за сприяння Національного демократичного інституту, Коаліції Реанімаційний пакет реформ та Інституту «Республіка». Висновки, що опублікують в аналітичному звіті за результатами консультацій, будуть використанні експертами Міністерства охорони здоров’я під час підготовки плану розвитку медичної галузі.

Президент України підписав Закон № 1967-ІХ, згідно з яким вводяться зміни щодо процедури проведення трансплантації органів людини

Володимир Зеленський підписав Закон, який дозволяє проводити процедуру вилучення органів, призначених для трансплантації, у донора-трупа після отримання на це згоди, що не потребуватиме нотаріального посвідчення. Відповідно таке нововведення приховує у собі значні ризики для людей, які не мають близьких родичів, адже не буде кому проконтролювати достовірність прийнятого рішення померлого щодо його волевиявлення із дозволу вилучення органів для трансплантації. У разі зацікавленості в конкретному анатомічному органі померлого, будь-хто в лікарні чи морзі може вирішити за нього це питання, що суперечить будь-яким гуманним законам.

Президент України Володимир Зеленський ввів міністра охорони здоров’я до складу Координаційної ради з реалізації «Великого будівництва»

Указом Президента України № 678/2021 було оновлено персональний склад Координаційної ради з реалізації програми «Велике будівництво», до якого цього разу увійшов міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. Таке управлінське рішення не є несподіванкою, адже будівництво та реконструкція у великій кількості об’єктів інфраструктури системи охорони здоров’я реалізується в межах проєкту Emergency, що входить до національної програми «Велике Будівництво». Згідно із заявленими планами на 2022 рік, в Україні заплановані реконструкція та технічна модернізація 48 обласних лікарень, до яких увійде 45 нових операційних блоків та 24 центри екстреної медичної допомоги. Крім того, на території цих лікарень буде зведено 29 гелікоптерних майданчиків. Важливо відзначити, що напередодні ухвалення цього рішення новим заступником Віктора Ляшка стала людина, що ніяк не стосується медицини, а спеціалізується на будівельному бізнесі. Йдеться про Богдана Боруховського, який відповідатиме за розвиток медичної інфраструктури.

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ