Дайджест новин Медичної сфери за період з 27.11.2021 по 04.12.2021

Медицина
Тижневий дайджест

Редакція Intelmag щоденно моніторить події і процеси, що відбуваються в Медичній сфері України, та виділяє з безмежного потоку найактуальніші — ті, які впливають на розвиток галузі та її трансформацію. У зазначеному матеріалі представлені події за період з 27.11.2021 по 04.12.2021.

Підписано Меморандум, що передбачає роботу над запровадженням добровільного медичного фармацевтичного страхування

Комітет Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, Міністерство охорони здоров’я, Національна асоціація страховиків України, Ліга страхових організацій України, Асоціація «Страховий бізнес» та АТ «Приватбанк» підписали Меморандум. Він надає змогу розробити дієвий механізм фармацевтичного страхування в Україні. Пілотний проєкт уже реалізується на базі відомчого закладу охорони здоров’я.

Під час підписання міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко зазначив, що Меморандум передбачає роботу над запровадженням добровільного медичного фармацевтичного страхування, яке дозволить людям, котрі лікуються амбулаторно, купити медичний страховий поліс, щоб покрити певну вартість препаратів, які наразі не входять до програми «Доступні ліки».

В Україні планують побудувати перший Дім Рональда МакДональда

Благодійна організація «Фундація Дім Рональда МакДональда в Україні» збудує перший в Україні Дім на території Національної дитячої спеціалізованої лікарні МОЗ України «Охматдит». Планується, що в новобудові буде розміщено понад 50 сімейних кімнат. На період амбулаторного та довготривалого лікування там матимуть можливість розміститись батьки дітей. Це досить позитивний крок у турботі про маленьких пацієнтів, які потребують медичної допомоги.

Але попри все те, виникають питання:

— яку саме територію передано під забудову?

— на яких правах та у якому статуті перебуватиме земельна ділянка?

— чи проводитиметься відчуження державної власності під забудову іноземному фонду?

«Для технічного переоснащення лікарень потрібно мінімум 17 мільярдів», — Ляшко

Міністр охорони здоров’я повідомив, що для переоснащення закладів охорони здоров’я потрібно виділити з державного бюджету понад 17 мільярдів гривень. Однак нині цих коштів на 2022 рік не передбачено. Імовірніше, продовжуватиметься реконструкція та закупівля медичного обладнання в межах проєкту «Велике будівництво». Реконструкція стосуватиметься лікарень, які знаходяться у пріоритеті для постачальників фармацевтичної продукції, та закладів охорони здоров’я вторинної та третинної медичної допомоги, які планують з часом передати до державно-приватного партнерства.

Україна запроваджує обмеження в’їзду для осіб, які прибули з країн, де виявлено «Омікрон» — найзаразніший варіант Covid-штаму

Згідно із постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 02.12.2021 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236» встановлюється, що з 3 грудня 2021 року на період дії карантину забороняється перетин державного кордону на в’їзд для осіб, які прибули з Південно-Африканської Республіки, Республіки Ботсвани, Зімбабве, Намібії, Королівства Лесото, Королівства Есватіні, Республіки Мозамбік, Республіки Малаві та перебували на території цих країн не менше 7 днів протягом останніх 14 днів. Вказані обмеження встановленні як запобіжний захід з протидії поширенню на території України нового штаму коронавірусу під назвою B.1.1.529 «Омікрон». На сьогодні загроза, яку несе собою новий штам B.1.1.529, не визначена. Стурбованість полягає в тому, що вірус відрізняється від оригінального, який було виявлено в Китаї у 2019 році. Це може означати, що вакцини, розроблені з використанням оригінального штаму, можуть бути не такими ефективними, як раніше стверджували їхні розробники.

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ