Дайджест новин Медичної сфери за період з 20.11.2021 по 27.11.2021

Медицина
Тижневий дайджест

Редакція Intelmag щоденно моніторить події і процеси, що відбуваються у Медичній сфері України, та виділяє з безмежного потоку найактуальніші — ті, які впливають на розвиток галузі та її трансформацію. У зазначеному матеріалі представлені актуальні події за період з 20.11.2021 по 27.11.2021

Оголошено конкурс на посаду генерального директора Центру громадського здоров’я

Міністерством охорони здоров’я оголошено конкурс на посаду генерального директора Центру громадського здоров’я. Строки прийому заяв і документів для участі у конкурсі триватимуть до 6 грудня.

Чого й слід було очікувати — вакцинація буде вічною.
Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко підтвердив продовження контракту з компанією Pfizer про постачання в Україну вакцини проти коронавірусної хвороби Covid-19 на 2022 та 2023 роки із визначеними строками транспортування. Це означає, що вакцинація буде продовжена та проводитиметься кожного року.

В Україні затверджено Порядок функціонування Національного реєстру донорів крові та компонентів крові

Кабінет Міністрів України затвердив Порядок функціонування Національного реєстру донорів крові та компонентів крові, а також визначив осіб, яким заборонено виконувати донорську функцію, в електронній системі охорони здоров’я, що додається. Володіти реєстром буде Міністерство охорони здоров’я, а його розпорядником стане Національна служба здоров’я України. Фінансування створення Національного реєстру здійснюватиметься за рахунок перерозподілу коштів бюджетних програм 2022 року із їх скороченням чи залученням іноземних інвестицій під зобов’язання.

Головний санітарний лікар Ігор Кузін розповів, що в Україні утилізують вакцину AstraZeneca

Міністерство охорони здоров’я планує утилізувати майже 500 тисяч доз компанії-виробника AstraZeneca та Оксфордського університету від коронавірусу. Причина утилізації — закінчення терміну придатності, який завершився 31 жовтня. За словами головного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, утилізація пов’язана з низьким попитом на цю вакцину зі сторони українців, які побоюються щеплюватись нею через можливе виникнення побічних ефектів. Однак справжня причина може бути в закупівлі вакцини, у якої на момент укладення угоди вже закінчувався строк придатності.

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ