Дайджест новин Медичної сфери за період з 12.11.2021 по 19.11.2021

Медицина
Тижневий дайджест

Редакція Intelmag щоденно моніторить події і процеси, що відбуваються в Медичній сфері України, та виділяє з безмежного потоку найактуальніші — ті, які впливають на розвиток галузі та її трансформацію. У зазначеному матеріалі представлені актуальні події за період з 12.11.2021 по 19.11.2021

У Національної служби здоров’я України новий очільник

Кабінет Міністрів України призначив на посаду Голови Національної служби здоров’я України Гусак Наталію Борисівну, яка, в свою чергу, має підтримку міжнародної спільноти та входить до орбіти впливу Іллі Павлюка.

Перелік товарів під грифом «Covid-19» розширено

Кабінет Міністрів України вніс зміни до переліку товарів, необхідних для подолання коронавірусної хвороби Covid-19, які звільняються від оподаткування на додану вартість. Таким чином, українським фармацевтичним компаніям надано можливість пришвидшити процес розгортання власних виробничих потужностей із виробництва вакцини проти Covid-19 в Україні.

Оновлення даних системи eHealth здійснюватиметься за новими правилами

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку функціонування електронної системи охорони здоров’я, відповідно до яких тепер обмін даними проводитиметься Національною службою здоров’я України напряму з інформаційними ресурсами Міністерства юстиції України та Державною податковою службою без залучення до цього процесу Міністерства охорони здоров’я. Завдяки вищезазначеним змінам буде можливо уникнути технічних помилок і дублювання даних про особу в електронних базах системи eHealth.

В Україні зафіксовано перший випадок маніпуляції з донорськими органами

Інформаційне агентство «Українські національні новини» повідомляє про випадок, який опосередковано вказує на можливість «ручного» керування системою автоматичного підбору пари «донора-реципієнта» при проведенні трансплантації печінки працівнику Рівненської атомної електростанції, який чекав на цей орган понад рік, але залишився поза увагою електронної системи підбору донорського органу.

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ