Дайджест новин Енергетичної сфери за період з 03.01.2022 по 10.01.2022

Енергетика
Тижневий дайджест
з 03.01.2022 по 10.03.2022

Редакція Intelmag щоденно моніторить події і процеси, що відбуваються в Енергетичній сфері України, та виділяє з безмежного потоку найактуальніші — ті, які впливають на розвиток галузі та її трансформацію. У зазначеному матеріалі представлені події за період з 03.01.2022 по 10.01.2022.

Луганська ТЕС отримала 60 вагонів вугілля з РФ

Представник української делегації у тристоронній контактній групі з Донбасу Вікторія Страхова на своїй сторінці у фейсбуці повідомила, що в Україну поставлені перші 60 вагонів вугілля для Луганської ТЕС. Найімовірніше, постачання відбувалось з шахт АТ «Донской антрацит», основним акціонером яких станом на 2021 рік залишалась компанія ДТЕК — власник ТОВ «ДТЕК “Луганська ТЕС”». Попри наміри ДТЕК реалізувати власні російські активи, будь-якої інформації, окрім цих намірів, не опубліковано. Тому, вірогідно, ДТЕК зумів домогтись постачання вугілля у приватному порядку, адже попри додаткові тимчасові заходи, Луганська ТЕС не мала і не має змоги покрити увесь попит за рахунок іншого енергоресурсу, крім вугілля.

«Газпром» з початку року відновив поставки російського газу до Румунії через Україну

Відновлення транзиту російського природного газу через територію України — красномовне визнання необхідності української ГТС для реалізації інтересів російського «Газпрому» на європейському газовому ринку. Отже, за правильного підходу можливість збереження постійного транзиту досить реальна. Альтернативним способом постачання газу з Росії до Румунії є «Турецький потік». Він довший та має обмежену пропускну спроможність, у порівнянні з українською ГТС, але за умов більш привабливої цінової кон’юктури європейські країни використовуватимуть вигідніші (з економічної, логістичної та будь-якої іншої точки зору) способи отримання природного газу.

Герман Галущенко і Крістіна Квін обговорили співпрацю України та США у протидії енергетичним загрозам

Крістіна Квін — тимчасово повірена у справах США в Україні у питаннях підтримки України і забезпеченні «стабільності постачання енергоресурсів» та «посиленні енергетичної безпеки України» — висловила позицію США щодо протидії енергетичним загрозам. Ця позиція, найімовірніше, полягатиме у трьох аспектах діяльності: постачанні енергоресурсів (зріджений природній газ, енергетичне вугілля), «лобіювання» інтеграції української енергосистеми до ENTSO-E та продовження (розширення) співпраці між ДП «НАЕК “Енергоатом”» та Westinghouse Electric Company. Останні два напрями взаємозалежні, адже профіцит базової електроенергії сповільнить проєкти Westinghouse, а інтеграція, що відкриє нові ринки збуту «бази», — навпаки активізує їх. Схема взаємозацікавленості орієнтовно матиме такий вигляд: «Інтеграція — зменшення профіциту — пріоритетність розвитку АЕС — нові умови співпраці з Westinghouse — значимість енергетичної системи України для ЄС — енергетична незалежність України».

Два державні обленерго планують продати «Енергоатому» свої енергозбути

Передача (продаж) активів операторів системи розподілу державної форми власності — результат рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 липня 2021 року «Про заходи з нейтралізації загроз в енергетичній сфері», введеного в дію Указом Президента України № 452/2021. До складу наглядових рад обох акціонерних товариств входить особа, що може лобіювати інтереси російського VS Energy, і це одна з проблем для НАЕК «Енергоатом». Однак найбільшою проблемою передачі енергопостачальних компаній під управління НАЕК «Енергоатом» є полярність офіційної діяльності нового власника та активів.

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ