Дайджест новин Енергетичної сфери за період з 03.12.2021 по 11.12.2021

Дайджест новин Енергетичної сфери за період з 03.12.2021 по 11.12.2021

Редакція Intelmag щоденно моніторить події і процеси, що відбуваються в Енергетичній сфері України, та виділяє з безмежного потоку найактуальніші — ті, які впливають на розвиток галузі та її трансформацію. У зазначеному матеріалі представлені події за період з 03.12.2021 по 11.12.2021.

Хорватія та Україна працюють над диверсифікацією постачання енергоносіїв

Хорватія є одним із пріоритетних партнерів у диверсифікації джерел постачання зрідженого газу до України через територію Угорщини. Зріджений газ — один із видів альтернативних енергетичних ресурсів. Однак відсутність необхідної інфраструктури може обернутися для України додатковими витратами на регазифікацію і транзит. Можливо, Україні вдасться домовитись із Хорватією на вигідних для обох країн умовах, і кінцева вартість енергоресурсу не буде більшою за ринкову вартість природного газу. Така домовленість необхідна, аби Україні вкотре не довелося переплачувати за свою енергетичну незалежність від впливу політичних ігор країн-сусідів.

Пилипенка Андрія Олександровича призначено виконуючим обов’язки директора державного підприємства «Гарантований покупець»

ДП «Гарантований покупець» отримав вже третього за останні два місяці керівника, а виходу з кризи досі не видно. Пилипенко А. О. — черговий топ-менеджер АТ «Хмельницькобленерго», що перейшов до «вищої ліги» — управління державним енергетичним підприємством. Невже АТ «Хмельницькобленерго» став новою кузнею кадрів? Втім, існує вірогідність іншої причини такого кадрового підходу уряду до призначення керівництва ДП «Гарантований покупець», і ця причина — розстановка «своїх» людей. Ми не можемо ставитись до цього рішення менш критично через «успішний» досвід минулого. Проте хочеться хоч раз помилитись і поспостерігати за переломом негативних стереотипів, а отже, і за поліпшенням іміджу України та її уряду в очах як українців, так і західних партнерів.

«Євросоюз надаватиме допомогу Україні у створенні водневого ринку», — Ярослав Демченков

Воднева енергетика — один з найперспективніших енергетичних проєктів у масштабах країни. Загалом, участь західних країн-партнерів та міжнародних організацій у формуванні чергового сегменту енергетичного ринку України не стане несподіванкою. Тим паче, що така співпраця обговорюється постійно. Створюється враження, що Україна не просто оцінює пропозиції іноземних партнерів, а має на меті створення стратегічного документу держави, який, в першу чергу, задовольнятиме інтереси країн-партнерів. Для розвінчання цього враження фінальний варіант «Водневої стратегії», що визначатиме правила майбутнього водневого ринку України, повинен містити норми, які базуватимуться на українських реаліях та відповідатимуть, перш за все, вітчизняним інтересам.