Дайджест новин Енергетичної сфери за період з 03.12.2021 по 11.12.2021

Енергетика
Тижневий дайджест

Редакція Intelmag щоденно моніторить події і процеси, що відбуваються в Енергетичній сфері України, та виділяє з безмежного потоку найактуальніші — ті, які впливають на розвиток галузі та її трансформацію. У зазначеному матеріалі представлені події за період з 03.12.2021 по 11.12.2021.

Хорватія та Україна працюють над диверсифікацією постачання енергоносіїв

Хорватія є одним із пріоритетних партнерів у диверсифікації джерел постачання зрідженого газу до України через територію Угорщини. Зріджений газ — один із видів альтернативних енергетичних ресурсів. Однак відсутність необхідної інфраструктури може обернутися для України додатковими витратами на регазифікацію і транзит. Можливо, Україні вдасться домовитись із Хорватією на вигідних для обох країн умовах, і кінцева вартість енергоресурсу не буде більшою за ринкову вартість природного газу. Така домовленість необхідна, аби Україні вкотре не довелося переплачувати за свою енергетичну незалежність від впливу політичних ігор країн-сусідів.

Пилипенка Андрія Олександровича призначено виконуючим обов’язки директора державного підприємства «Гарантований покупець»

ДП «Гарантований покупець» отримав вже третього за останні два місяці керівника, а виходу з кризи досі не видно. Пилипенко А. О. — черговий топ-менеджер АТ «Хмельницькобленерго», що перейшов до «вищої ліги» — управління державним енергетичним підприємством. Невже АТ «Хмельницькобленерго» став новою кузнею кадрів? Втім, існує вірогідність іншої причини такого кадрового підходу уряду до призначення керівництва ДП «Гарантований покупець», і ця причина — розстановка «своїх» людей. Ми не можемо ставитись до цього рішення менш критично через «успішний» досвід минулого. Проте хочеться хоч раз помилитись і поспостерігати за переломом негативних стереотипів, а отже, і за поліпшенням іміджу України та її уряду в очах як українців, так і західних партнерів.

«Євросоюз надаватиме допомогу Україні у створенні водневого ринку», — Ярослав Демченков

Воднева енергетика — один з найперспективніших енергетичних проєктів у масштабах країни. Загалом, участь західних країн-партнерів та міжнародних організацій у формуванні чергового сегменту енергетичного ринку України не стане несподіванкою. Тим паче, що така співпраця обговорюється постійно. Створюється враження, що Україна не просто оцінює пропозиції іноземних партнерів, а має на меті створення стратегічного документу держави, який, в першу чергу, задовольнятиме інтереси країн-партнерів. Для розвінчання цього враження фінальний варіант «Водневої стратегії», що визначатиме правила майбутнього водневого ринку України, повинен містити норми, які базуватимуться на українських реаліях та відповідатимуть, перш за все, вітчизняним інтересам.

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ