Дайджест новин Енергетичної сфери за період з 27.11.2021 по 04.12.2021

Енергетика
Тижневий дайджест

Редакція Intelmag щоденно моніторить події і процеси, що відбуваються в Енергетичній сфері України, та виділяє з безмежного потоку найактуальніші — ті, які впливають на розвиток галузі та її трансформацію. У зазначеному матеріалі представлені події за період з 27.11.2021 по 04.12.2021.

«Енергоатом» категорично проти підвищення тарифів на транспортування електроенергії

Своєю заявою «Енергоатом» намагався досягти двох цілей. По-перше, виступити проти підвищення тарифів, питання щодо яких мало розглядатись НКРЕКП. По-друге, захистити фінансове ПСО, яке не демонструє позитивних результатів, на які сподівався уряд. Зміна мінімальної тарифної складової на 1/5 вартуватиме НАЕК «Енергоатом» кілька мільярдів потенційного прибутку щомісяця, а все через ПСО, що функціонує за рахунок державних генерацій.

Оприлюднення проєкту закону України «Про внесення змін до Закону України “Про ринок електричної енергії” щодо введення тимчасової адміністрації у разі загрози порушення безпеки постачання електричної енергії»

Законодавча ініціатива дозволить вводити тимчасові адміністрації до суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність в енергетичній сфері. Законодавчі норми, запропоновані проєктом закону, містять приховані механізми маніпуляції, непрямий мотиваційний підтекст та можливість встановлення одноосібної монополії держави на окремих сегментах ринку електроенергії. На нашу думку, проєкт закону потребує доопрацювання та має прийматись аж ніяк не в розпал опалювального сезону.

Президент анонсував програму енергоефективності вартістю 100 мільярдів

Президент України анонсував на 2022 рік «Велику термомодернізацію». Програма з енергоефективності стане частиною «Великого будівництва». Наразі на найближчі три роки розробляється проєкт термомодернізації декількох тисяч багатоповерхівок, який коштуватиме близько 100 мільярдів гривень.

Українська інфраструктура та житловий фонд конче потребують модернізації та підвищення кінцевої енергоефективності. Близько 85% житлового фонду споживають на 40-70% більше енергоресурсів, аніж могли б. Саме ці перевитрати і будуть компенсовані за рахунок реалізації проєктів енергоефективності, окупність яких можна вирахувати сьогодні і не спекулювати на тенденціях можливого зростання вартості енергоресурсів. Підвищення енергоефективності в межах держави оцінять не лише прямі споживачі, а й учасники інших економічних сегментів.

«Тарифна» комісія оштрафувала п’ять компаній

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, оштрафувала на 1,7 мільйонів гривень п’ять компаній-трейдерів на ринку електроенергетики. Рішення НКРЕКП стосувалось наступних компаній: ТОВ «Запорізький Енергетичний Альянс», ТОВ «ЙЕ Енергія», ТОВ «Стелла Енерджі», ТОВ «ТЕТ Груп» та ТОВ «СВ Енерджі», що нехтували обмеженнями на трейдерські операції на РДН, та обсяги порушень яких були в рази більші за максимальні обсяги, встановлені Регулятором.

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ