Міністерства енергетики Росії та Білорусі обговорили питання про об’єднання ринків електроенергії

Міністерства енергетики Росії та Білорусі обговорили питання про об’єднання ринків електроенергії

Минулого тижня заступники міністрів енергетики Росії та Білорусі провели робочу нараду щодо об’єднання своїх ринків електроенергії та щодо угоди про паралельну роботу енергосистем. Одним із результатів зустрічі стали зміни до угоди про паралельну роботу єдиної енергосистеми Росії та об’єднаної енергосистеми Республіки Білорусь.

Зустріч заступників міністрів енергетики Російської Федерації та Республіки Білорусь відбулася у Мінську в рамках підготовки до роботи енергосистеми Союзної держави.

Союзна держава — це наддержавна організація, що складається з Росії та Білорусі. Вона створена 8 грудня 1999 року з поетапно організованим єдиним політичним, економічним, військовим, митним, валютним, юридичним, гуманітарним та культурним простором. Новий виток інтеграції учасників Союзної держави розпочався після підписання декрету 4 листопада 2021.

За результатом зустрічі представники Міненерго Російської Федерації та Республіки Білорусь досягли домовленості про підготовку до роботи в об’єднаній енергосистемі.

Для України такі наміри сусідніх країн можуть означати несприйняття опції імпорту електроенергії з території Білорусі чи Російської Федерації. На сьогодні один з аспектів, що заважає суб’єктам Союзної держави досягти бажаної спільної енергосистеми, — це участь України як третього суб’єкта об’єднаної енергосистеми, до якого наразі під’єднані енергосистеми Російської Федерації та Білорусі.

Імпорт не здійснюватиметься не через відсутність бажання постачати електроенергію Україні, а через підготовку до фізичного від’єднання українських мереж.

З одного боку, ми втратимо потенційні іноземні резерви, з іншого ж — пришвидшимо підготовку до ізольованого режиму роботи та подальшої інтеграції до європейської енергосистеми ENTSO-E. Зважаючи на те, що вектор розвитку вітчизняної енергетики спрямований саме на інтеграцією з країнами Євросоюзу, такі дії Росії та Білорусі стають поштовхом до прискорення інтеграції.

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ