Дайджест новин Енергетичної сфери за період з 12.11.2021 по 19.11.2021

Енергетика
Тижневий дайджест

Редакція Intelmag щоденно моніторить події і процеси, що відбуваються в Енергетичній сфері України, та виділяє з безмежного потоку найактуальніші — ті, які впливають на розвиток галузі та її трансформацію. У зазначеному матеріалі представлені актуальні події за період з 12.11.2021 по 19.11.2021

Білорусь припиняє експорт електроенергії в Україну

Офіційна причина — аварійна зупинка енергоблоку. Політична — додатковий тиск на Україну. Вітчизняне Міненерго заспокоює та гарантує роботу атомних електростанції на історичному максимумі. Така «робота» має ряд потенційних негативних наслідків: підвищення аварійності, виникнення сировинної кризи і загострення конфліктів із власниками теплоелектростанцій та теплоелектроцентралей — основних маневрових потужностей української Об’єднаної енергетичної системи.

Долучення НАК «Нафтогаз України» до процесу сертифікації оператора «Північного потоку-2» збільшує шанси перешкодити запуску газогону

«Північний потік-2» — це реальна енергетична та політична загроза як для України, так і для Євросоюзу, боротьба з якою вимагає узгодженої спільної діяльності. Публічність намірів затримки або штучного перешкоджання його запуску сприйметься російською стороною як підтвердження вступу України у відкриту конфронтацію, що лише занапастить і пролонгує енергетичну кризу та спричинені нею складнощі для вітчизняної енергетики.

Україна має надійну енергетичну інфраструктуру, що дозволяє стабільно забезпечувати Європу енергоресурсами

Українська газотранспортна інфраструктура — шлях до убезпечення європейської газової, а у перспективі й водневої стабільності. Успішність використання українських переваг над іншими країнами Євросоюзу залежатиме від двох чинників: процесу підготовки та ефективності реалізації. «Енергетична стратегія України до 2035 року» та її похідні мають реалізовуватись ефективно, а цільові кошти на розвиток газотранспортної інфраструктури мають такими і залишатись, а не використовуватись у якості «резервних» для вирішення проблем інших учасників енергетичного сектору.

Міненерго Росії та Білорусі обговорили питання об’єднання ринків електроенергії

За результатом зустрічі 18 листопада представники Міненерго Російської Федерації та Республіки Білорусь досягли домовленості про підготовку до роботи в об’єднаній енергосистемі Союзної держави. Така домовленість сусідніх країн — поштовх для прискорення приєднання України та її енергосистеми до європейської (ENTSO-E), оскільки спільна енергосистема Російської Федерації та Республіки Білорусь не зможе функціонувати при наявності третього суб’єкта (України), а отже, найближчим часом може відбутись фізичне від’єднання української Об’єднаної енергетичної системи від енергосистем Російської Федерації та Республіки Білорусь.

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ