Школи, дитячі садки і лікарні Луганщини можуть найближчим часом опинитися в полоні холоду  

Цей матеріал - Авторська думка.
Редакція сайту може не розділяти думку автора
Школи, дитячі садки і лікарні Луганщини можуть найближчим часом опинитися в полоні холоду     

Як відомо, з 1.11.2021 Росія припинила постачання енергетичного вугілля в Україну, а 4.11.2021 сплив факт блокування вугілля з Казахстану на Російську залізницю. Все це ставить під загрозу виробництво електроенергії на Київській, Сумській та Чернігівській теплоелектроцентралях, а також на Луганській та Криворізькій теплоелектростанціях. Через перебої вже зупинилась Слов’янська теплоелектростанція.

Однак, якщо говорити більш конкретно, то найбільше постраждає Луганська теплоелектростанція у місті Щастя, що розташоване неподалік лінії фронту. Саме ця теплоелектростанція глибоко, можна сказати, фізично пов’язана саме з російським вугіллям.

Почнемо з того, що на восьмому році війни досі не прокладено залізничні шляхи до станції Щастя з боку підконтрольної Україні території. Цим вже скористалися росіяни, коли у 2019-му році припинили постачання енергетичного вугілля. Тоді Луганська теплоелектростанція вимушено перейшла на використання природнього газу, що, звісно, потягло за собою серйозні збитки — на рівні трьох мільйонів гривень на день! Ми можемо уявити, скільки це на місяць. А враховуючи нинішній газовий шантаж усієї Європи з боку Росії, ціни на газ вже інші, значно вищі, що означає набагато більші суми збитків у випадку ухвалення аналогічного 2019-му року рішення.

Станом на 5.11.2021 на Луганській теплоелектростанції запасів вугілля вистачить приблизно на місяць роботи одного блоку, а це може потягнути за собою відключення від теплопостачання трьох шкіл, двох дитсадків, лікарні та близько дев’яти тисяч квартир. І це тільки в самому Щасті! А загалом, Луганська теплоелектростанція — єдине джерело електропостачання на підконтрольній Україні території Луганської області. На цій території мешкає близько мільйона людей. Безперечно, імпорт електроенергії з Росії в якості «рятівної альтернативи» неможливий, але і з Білорусі відучора, 4.11.2021, він неприпустимий остаточно, і я поясню чому. Річ у тім, що вчора в ефірі у російського пропагандиста Володимира Соловйова Голова постійної комісії Палати представників з питань міжнародних відносин республіки Білорусь Андрій Савіних заявив, що білоруська влада вважає анексований півострів де-факто та де-юре російською територією.

Цікаво було б тепер почути реакцію нашої влади і контраргументи на користь імпорту. То ж яка може бути альтернатива? Який вихід із ситуації, коли поставки енерговугілля перекрито, а електроенергію імпортувати не можна? Вчора на засіданні в Міністерстві енергетики було ухвалено рішення залучати енергоблоки теплоелектростанцій і теплоелектроцентралей, які використовують в якості палива природний газ, а Національна акціонерна компанія «Нафтогаз» погодилась забезпечити необхідні об’єми газу. Так, за спеціальними умовами, але все ж.

Це рішення дозволить принаймні збалансувати енергосистеми, а далі потрібно дуже серйозно замислитись. Це треба зробити зараз — поки на вулиці ще тримається плюсова температура. Бо далі буде пізно. Особливо в контексті підконтрольної Україні території Луганської області.

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ