Злив персональних даних з державних ресурсів: реальність чи фейк?

Злив персональних даних з державних ресурсів: реальність чи фейк?

22 січня 2022 року

Український сегмент мережі інтернет рясніє постами та обговореннями «кіберінциденту», який стався в ніч з 13 на 14 січня. Внаслідок атаки зловмисниками було заблоковано понад 70 державних ресурсів, а фото-повідомлення хакерів прямо попередило про витік персональних даних громадян України у вільний доступ. Інтернет-спільнота, яка обговорює «кіберінцидент», поділилась на дві групи: перша допускає реальність витоку даних через значні вади у системі безпеки національного кіберпростору; представники другої групи повністю переконані, що це фейк та провокація з боку кіберспецслужб країни-агресора.

Хто правий? Це фейк чи реальність?

Чіткої відповіді немає та не буде найближчім часом, і ось чому:

  • Офіційні дані щодо «кіберінциденту» від Мінцифри, СБУ та Нацполіції відрізняються встановленими технічними механізмами вчиненого злочину. Станом на 22.01.2022 немає єдиної повноцінної версії (розслідування триває). Позиції державних органів збігаються лише в тому, що суб’єкт вчинення злочину — спецслужби РФ;
  • Національне незалежне експертне середовище активно підтримує версію про «злив персональних даних» у мережі.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:

 

Так наприклад, Костянтин Корсун у своїй публікації написав:

«…Деякі фахівці скачали та перевірили семпли (пробники), і за більшістю ознак схоже на те, що це дійсно база з порталу “Дія”. Дані свіжі, дані актуальні. Найсвіжіший запис датований 15 грудня 2021 — три тижні тому».

За вісім днів, що минули з моменту «кіберінциденту», цифрове Міністерство не вбачає реальності витоку персональних даних українців внаслідок проведеної атаки на держресурси та закликає нас не піддаватись деструктивному психосоціальному впливу, націленому на дискредитацію суспільством чинного Уряду.

Редакція Intelmag відслідковує виклики у цифровому просторі й надає актуальні прогнози розвитку у вказаній сфері. Аналізуючи зазначену ситуацію, ми вважаємо, що здійснення кібератак зі сторони РФ несуть реальну небезпеку інформаційній цілісності критичної інфраструктури України та, як наслідок, національній безпеці. Отже, за даних обставин втручання в ситуацію та ініціювання власного розслідування кібератак з боку СБУ є логічним, а нівелювання Службою інформаційного напруження в національному медіа-просторі — слушним.

Чекаємо на нові офіційні версії та позиції, дотримуємось кібергігієни та навчаємось цифрової грамотності як головного фундаменту кібербезпеки.

«Помилка — це подія, яку ми ще не перетворили на перевагу», —

_________________________

Едвін Ленд–американський вчений та винахідник, засновник корпорації Polaroid.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ