Дайджест новин сфери Цифрової трансформації за період з 03.01.2022 по 10.01.2022

Цифрова трансформація
Тижневий дайджест
з 03.10.2022 по 10.10.2022

Редакція Intelmag щоденно моніторить події і процеси, що відбуваються у сфері Цифрової трансформації України, та виділяє з безмежного потоку найактуальніші — ті, які впливають на розвиток галузі та її трансформацію. У зазначеному матеріалі представлені події за період з 03.01.2022 по 10.01.2022.

Українці зможуть відстежувати відкриття кредитів на своє ім’я у «Дії»

Міністерство цифрової трансформації оголосило про запуск нової онлайн-послуги в мобільному додатку «Дія» — перевірку кредитної історії. У разі відкриття кредиту на своє ім’я особа отримуватиме push-сповіщення у «Дії». Така послуга, на думку Міністерства, допоможе громадянам України вчасно реагувати на шахрайські дії щодо безособового відкриття мікрокредитів онлайн та офлайн.

Мініцифри запускає цю послугу у співпраці з ТОВ «Українське бюро кредитних історій», яке вже здійснює сповіщення про зміну кредитної історії у власному мобільному додатку.

Українські стартапи побачать світ на міжнародній міжгалузевій конференції

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України», Український фонд стартапів, Startup Grind Kyiv та Western NIS Enterprise Fund організовують першу національну делегацію на міжнародну конференцію South by Southwest 2022. Українські стартапи запрошені до участі в конкурсі та в разі перемоги зможуть приєднатися до українського стенда стартапів у Техасі.

Українські стартапи (найбільш фінансово привабливі та стійкі) отримають державну підтримку для презентації своїх проєктів на міжнародній конференції і зможуть залучити значні інвестиції. Такий підхід має добре сказатись на інвестиційному іміджу України та мати позитивний фінансовий ефект у майбутньому.

Забезпечення інтернет-свободи в Україні

5 січня 2022 року Міністерство цифрової трансформації підписало спільний Меморандум про співпрацю з ABA ROLI (Американська асоціація юристів з підтримки ініціативи з верховенства права). Меморандум націлений на узгодження роботи в рамках українсько-американського проєкту «Сприяння інтернет-свободі в Україні», що має досягти мети у жовтні 2022 року. Заплановані заходи здебільшого стосуватимуться навчальних програм, а також імплементації практик дотримання цифрових прав громадян та комунікаційних технологій.

Світовий рекорд швидкості передачі даних

Китайська лабораторія Purple Mountain Laboratories (Нанкін, східна провінція Цзянсу) спільно з Фуданським університетом та китайським телекомунікаційним гігантом China Mobile у рамках китайського урядового проєкту технології 6G досягли швидкості передачі даних у 206,25 Гбіт/сек. Ця швидкість була досягнута в лабораторних умовах і стала абсолютним світовим рекордом у частотному діапазоні від 300 ГГц до 3 ТГц.

 

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ