Дайджест новин сфери Цифрової трансформації за період з 20.12.2021 по 27.12.2021

Цифрова трансформація
Тижневий дайджест
20 - 27 грудня 2021

Редакція Intelmag щоденно моніторить події і процеси, що відбуваються у сфері Цифрової трансформації України, та виділяє з безмежного потоку найактуальніші — ті, які впливають на розвиток галузі та її трансформацію. У зазначеному матеріалі представлені події за період з 20.12.2021 по 27.12.2021.

Міністерство цифрової трансформації планує побудувати національну екосистему DESI

22 грудня 2021 року Мінцифри провело робоче засідання з представниками Держстату, Мінекономіки та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації. Зустріч проводилась за підтримки проєкту EU4DigitalUA (FIIAPP) «Підтримка ЄС для електронного урядування та цифрової економіки в Україні».

У ході зустрічі європейські експерти презентували аналіз стану та розвитку цифровізації в Євросоюзі, а також визначили вимоги для включення України до європейського індексу DESI (Digital Economy and Society Index). За результатами зустрічі були обрані представники з державних органів для комунікації з експертами з Євросоюзу та сформована група з питань DESI в Україні.

Важливим моментом є ціль Мінцифри не лише включитись до європейського індексу, а й побудувати національну екосистему DESI. Таким чином, у наступному 2022 році Мінцифри планує ініціювати активну нормотворчу та координаційну діяльність, за допомоги якої має реалізуватися проєкт включення України до європейського індексу DESI.

Уніфікована модель оцінки якості даних у державних електронних інформаційних ресурсах

Міністерство цифрової трансформації у рамках проєкту EU4DigitalUA розпочало оцінювання якості даних у публічних державних електронних інформаційних ресурсах (ДЕІС). Мінцифри уніфікувала методичні рекомендації для проведення такого оцінювання.

З огляду на методологію (організація, первинне оцінювання даних, визначення і застосування правил якості даних, звітування, розробка рекомендацій, імплементація рекомендацій) механізм оцінювання якості даних залишається не уніфікованим. Тобто держатель чи адміністратор ДЕІР самостійно організовує та здійснює оцінку, робить висновки та впроваджує рекомендовані зміни для покращення роботи відповідного інформаційного ресурсу. Наступні п’ять місяців оцінювання якості ДЕІР відбудеться у демографічному реєстрі, реєстрі речових прав на нерухоме майно, реєстрі фізичних осіб-платників податків.

Українське ІТ в кіно

Європейська асоціація EASE (European association of software engineering) фінансує зйомки кінострічки «Перший код». Цей документальний фільм про історію української ІТ-індустрії розповість про людей, які стояли у джерел національного ІТ-сектору з моменту набуття Україною незалежності, та про сучасних найуспішніших ІТ-підприємців в Україні.

Знімальна група провела інтерв’ю з компаніями EPAM, 3DLook, ELEKS, Looksery та TechIIA Holding. Важливо відмітити, що зазначені компанії прямо або опосередковано співпрацюють з Мінцифри, а також є активними учасниками/резидентами світового (у тому числі російського та білоруського) ІТ-ринку.

Кіно — це завжди вдалий інструмент піару. Для українського ІТ-сектору це додаткова рекламна кампанія на національному ринку.

Єдина інформаційно-аналітична система з надання житлово-комунальних послуг

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив про створення міжвідомчої робочої групи, що здійснюватиме підготовку проєкту системи «Простір житлово-комунальних послуг». Засади діяльності та склад групи визначено у Постанові Кабінету Міністрів України № 1380 від 23.12.2021.

Організаційне, інформаційне та матеріально-технічне забезпечення діяльності міжвідомчої робочої групи здійснюватиме Мінрегіон.

Міжвідомча група має надати пропозиції з технічного і фінансового забезпечення створення та функціонування інформаційно-аналітичної системи «Простір житлово-комунальних послуг», які затверджуватимуться Кабміном.

«Київстар» досяг рекордної швидкості мобільного інтернету в штучних умовах

Національний оператор мобільного зв’язку «Київстар» та його технологічний партнер Huawei в лабораторних умовах досягли швидкості отримання даних понад 1,1 Гб/сек. Такий результат став можливим завдяки технології MIMO4x4 (використовує чотири антени для встановлення до чотирьох потоків даних з приймаючим пристроєм) та агрегації частот 1800 МГц, 2100 МГц та 2600 МГц.

Якщо радіочастоти 1800 МГц та 2600 МГц вже активно використовуються мобільними операторами в Україні для мережі 4G, то радіочастоти 2100 МГц тільки плануються до широкого розподілу між операторами у 2022 році.

З огляду на те, що новий технологічний підхід до мережі 4G відбувся у лабораторних умовах, а з 2022 року створюватиметься національний регулятор у сфері телекомунікацій (замість НКРЗІ), істотне покращення швидкості української мережі 4G стане можливим не раніше четвертого кварталу 2022 року.

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ