Дайджест новин сфери Цифрової трансформації за період з 11.12.2021 по 18.12.2021

Цифрова трансформація
Тижневий дайджест
11 - 18 грудня 2021

11Редакція Intelmag щоденно моніторить події і процеси, що відбуваються у сфері Цифрової трансформації України, та виділяє з безмежного потоку найактуальніші — ті, які впливають на розвиток галузі та її трансформацію. У зазначеному матеріалі представлені події за період з 11.12.2021 по 18.12.2021.

Американська компанія Intel започаткує нові виробничі потужності в Малайзії, а не в Україні

Компанія Intel підтвердила намір інвестувати до 7 мільярдів доларів у розбудову виробничих потужностей в острівному штаті Пінанг, Малайзія. Генеральний директор Intel Пет Гелсинджер відвідав з робочім візитом Малайзію, а також завітав до Тайваню, де зустрівся зі своїми конкурентами — TSMC (Taiwan Semiconductor Manufactoring Company).

Інвестиції Intel у нові заводи супроводжуються проривами в упаковці, транзисторах та квантовій фізиці. 11 грудня 2021 року на конференції International Electron Devices Meeting (IEDM) компанія Intel окреслила плани щодо десятикратного підвищення щільності з’єднання в чіпах завдяки гібридному пакуванню та збільшенню до 50% масштабування транзисторів.

Головним чинником цієї події є сформованість американської державної та корпоративної спрямованості на розвиток ринку напівпровідників в Америці та подолання дефіциту напівпровідників у світі, який прогнозовано триватиме до 2025 року.

Редакція журналу вже освітлювала проблематику розвитку ринку напівпровідників в Україні. У нашої країни є надзвичайний потенціал у цій сфері. А наразі це втрачені 7 мільярдів потенційних інвестицій в нашу економіку та цифрову трансформацію.

Рада ухвалила правовий та податковий спецрежими для ІТ-індустрії

14 грудня 2021 року Верховна Рада України ухвала у другому читання законопроєкт № 5376 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні». 17 грудня цей законопроєкт було направлено на підпис Президентові України.

Спеціальний податковий режим для ІТ-галузі планується реалізувати в 2022 році. Детальніше про цей законопроєкт ми розповіли в окремому матеріалі.

«Вартові доріг» у смартфоні. Фіксацію порушень ПДР в Україні зможуть здійснювати цивільні особи

15 грудня 2021 року Комітет з питань правоохоронної діяльності розглянув законопроєкт № 5798 від 16.07.2021 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення ролі суспільства у заходах контролю за безпекою дорожнього руху та дотриманням правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів».

Згідно з текстом законопроєкту, фіксацію порушень ПДР (не всіх) зможе здійснювати будь-яка дієздатна особа через мобільний додаток, верифікований МВС України. Підтвердження даних (інформація про особу, яка зафіксувала порушення, та про зафіксоване ПДР) буде відбуватись за підтримки Єдиного державного порталу «Дія».

Боротьба за лідерство між операторами мобільного зв’язку

В Україні ще не почав діяти новий національний регулятор у сфері телекомунікацій, а боротьба між основними операторами мобільного зв’язку вже переходить в активну фазу. Так, 15 грудня 2021 року за позовом ПрАТ «Київстар» Антимонопольний комітет України оштрафував ТОВ «Лайфселл» на 10 мільйонів гривень за порушення ст. 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції».

Очікувано, що активна фаза боротьби за український ринок мобільного зв’язку триватиме до моменту розподілу нових та переліцензування існуючих радіочастот у Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку.

Е-гривні в Україні бути. Міністерство цифрової трансформації ініціює пілотний проєкт

Міністерство цифрової трансформації України разом з НБУ, «Таскомбанком» та фінтех-компанією Bitt запускає пілотний проєкт е-гривні на блокчейн-платформі Stellar. Планується реалізувати цілісну цифрову банківську екосистему. Судячи з анонсованої Міністерством цифрової трансформації новини, це буде не єдиний проєкт. Детальніше про нього обіцяють розповісти у 2022 році, коли вступить в дію Закон України «Про платіжні послуги».

Міністерство цифрової трансформації запустило грошову компенсацію «пакунку малюка» через сервіс «єМалятко»

Всі батьки по-різному підходять до забезпечення своєї новонародженої дитини, та Міністерство цифрової трансформації України цьому активно сприяє. Батькам тепер доступна грошова компенсація за «пакунок малюка» у розмірі 6300 гривень (уразі оформлення заявки у «єМалятко» до кінця грудня 2021 року) на рахунок виключно у «Приватбанку». Втім, є обмеження за списком онлайн-магазинів, де цю компенсацію можна витратити.

Apple розширюватиме власне виробництво мікропроцесорів та чіпів 5G

Американський технологічний гігант планує відкрити технічний офіс у Північній Каліфорнії і не лише там. Така політика компанії обумовлена бажанням створення власного виробничого циклу мікропроцесорів, який би не залежав від ризиків зриву постачань з Азії. Єдиним недоліком є те, що в Apple, як і в США в цілому, відсутній закритий цикл виробництва мікросхем.

Зміни до порядку фінансування та організації надання субвенцій для розвитку інтернет-мережі у сільській місцевості

15 грудня 2021 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 1338, в якій запропонував зміни до порядку надання субвенцій з державного бюджету місцевим радам для реалізації заходів з підвищення доступності широкосмугового інтернету в селах.

Запропоновані зміни забороняють використання міжбюджетних трансферів в якості джерела співфінансування. Крім того, Постанова забороняє операторам, які не виконали взяті на себе зобов’язання по субвенції у 2021 році, укладати договори в наступному році в межах цієї ж субвенції. Згідно з Постановою, Міністерство цифрової трансформації України розширює дозвільні та контролюючі функції з питань національної інформатизації у регіонах, задля поширення мережі інтернет всією Україною.

«єПідтримка» почала діяти. Як виявляється, кошти можна витратити як заманеться

Виявляється, що ковідну тисячу гривень можна витратити й «на пивко», якщо купувати його в кінотеатрі. Також винахідливі українці опанували механізм повернення коштів на інші карти. Таким чином можна обійти цільове призначення грошової допомоги «єПідтримка» та здійснювати переведення в готівку цих коштів.

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ