Дайджест новин сфери Цифрової трансформації за період з 20.11.2021 по 27.11.2021

Цифрова трансформація
Тижневий дайджест

Редакція Intelmag щоденно моніторить події і процеси, що відбуваються у сфері Цифрової трансформації України, та виділяє з безмежного потоку найактуальніші — ті, які впливають на розвиток галузі та її трансформацію. У зазначеному матеріалі представлені події за період з 20.11.2021 по 27.11.2021

Створення регулятору ринку телекомунікаційних послуг в Україні

Міністерством цифрової трансформації України запроваджуються законодавчі ініціативи з реалізації домовленостей та зобов’язань України відповідно до Угоди про Асоціацію як учасниці зовнішньополітичної ініціативи «Східне Партнерство». Законопроєкт № 6055 від 14 вересня 2021 року «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку» відповідає регламентам Ради Євросоюзу та у своїх нормах закріплює створення незалежного регуляторного органу у сфері телекомунікаційних послуг в Україні.

Українців можуть зобов’язати прив’язувати паспортні дані до номеру мобільного телефону

Заступник голови Комітету, голова підкомітету цифрової та смарт-інфраструктури, електронних комунікацій, кібербезпеки та кіберзахисту Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації Федієнко Олександр повідомив про розробку чергового законопроєкту, який встановить обов’язкову прив’язку паспортних даних до номеру мобільного телефону (контракт), проте лише для тих номерів, які будуть використовуватись для банківських послуг. Прогнозується нівелювання одного з шахрайських механізмів в Україні.

Діджиталізація Верховної Ради України

У Верховній Раді України створена робоча група з підготовки комплексних законодавчих пропозицій щодо внесення змін до законів України у сфері парламентського права. Одним із завдань групи стане діджиталізація законодавчих процесів у парламенті. Склад робочої групи не оприлюднений.

Мінцифри запускає бета-тест декларування місця проживання онлайн

З 1 грудня розпочнеться бета-тестування зміни місця проживання на базі Єдиного державного порталу цифрових послуг «Дія». Тестування покаже стан готовності міжвідомчої взаємодії реєстрів для втілення в життя норм законопроєкту «Про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні».

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ