Дайджест новин сфери Цифрової трансформації за період з 12.11.2021 по 17.11.2021

Цифрова трансформація
Тижневий дайджест

Редакція Intelmag щоденно моніторить події і процеси, що відбуваються у сфері Цифрової трансформації, та виділяє з безмежного потоку найактуальніші — ті, які впливають на розвиток галузі та її трансформацію. У зазначеному матеріалі представлені актуальні події за період з 12.11.2021 по 17.11.2021

У 2022 році в Україні буде створена єдина система публічних електронних реєстрів. Прийнятий відповідний Закон України.

Міністерство цифрової трансформації України поетапно здійснює пріоритетні завдання із цифровізації. Прийнятий Верховною Радою України Закон № 2110 «Про публічні електронні реєстри» встановлює фундаментальні норми для переходу органів влади на електронні публічні реєстри і регламентує створення єдиної системи публічних електронних реєстрів. Для реалізації норм закону потрібні додаткові фінансові надходження.

Спільний Меморандум про партнерство між Міністерством цифрової трансформації та громадською організацією «Розвиток ІТ-освіти»

Міністерство цифрової трансформації України розпочало співпрацю з ГО «Розвиток ІТ-освіти» і відкриє нові горизонти та можливості для інтеграції проєктів на базі інноваційного Хабу ФІОТ (факультет інформатики та обчислювальної техніки, КПІ імені Сікорського; відкриття планується у грудні 2021 року), а також популяризації державної влади серед молоді.

Національний хакатон із кіберзахисту — стимулювання розвитку захисту цифрової трансформації

Перехід державних органів до електронних послуг зумовлює оцифрування значних масивів даних, а отже, вони потенційно стають об’єктами зацікавленості хакерських угрупувань. Забезпечення належного кіберзахисту цих даних потребує наявності значної кількості кібервахівців у оборонній та ІТ-сферах. Проведення першого національного хакатону із кібербезпеки, за підтримки НАТО, створюватиме належний вектор розвитку кіберзахисту в Україні.

В Україні почала діяти дочірня компанія британської Revolut. Прогрес чи чергова «зрада»?

У Києві відкрилась дочірня компанія російсько-українського фінтех-сервісу Revolut — ТОВ «Револют Технолоджис Юкрейн». Керувати компанією буде Влад Яценко, який входить до першої десятки українського Forbes. Діяльність Revolut на території Євросоюзу і США отримала широку популярність, хоча й має чимало негативних відгуків. Пропоновані компанією послуги можуть бути ефективно використані для вирішення деяких питань цифрової трансформації, проте їхня сутність має корупційний потенціал.

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ